Miesięcznica smoleńska pod znakiem… gejów!

W środę, 10 kwietnia 2017 roku, odbyła się tradycyjna miesięcznica smoleńska, której obchody poprzedziła msza celebrowana przez ks. Andrzeja Filabera. Z ambony padły mocne słowa pod adresem homoseksualistów. Zarzucono, że „agresywne zachowania środowisk homoseksualnych prezentowane są jako norma w całej Europie” i że „nie można nadawać patologiom jakiejkolwiek wartości”. Wszelkie parady oraz Marsze Równości zostały określone jako „działania marginalnych grup społecznych”. To jeszcze nie wszystko. Dalej było jeszcze goręcej. Tradycyjnie już obchodzący miesięcznicę przeszli Krakowskim Przedmieściem, oczywiście w asyście policji, odgrodzeni od kontrmanifestujących barierkami. Doszło do prób zablokowania marszu. W weekend we wszystkich ważnych mediach mieliśmy okazję zobaczyć zdjęcia oraz filmy relacjonujące przebieg wydarzeń na Krakowskim przedmieściu. W stosunku do protestujących przeciwko łamaniu zasad demokracji przez Prawo i Sprawiedliwość użyto siły. W gronie kontrmanifestantów było wiele osób publicznych, m. in. Władysław Frasyniuk, Ewa Siedlecka, Joanna Scheuring oraz Maja Komorowska.

Kazanie wygłoszone w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela przepełnione było atakami na homoseksualistów. Tematy aborcji, eutanazji, a także in vitro zostały przedstawione jako próby uleganiu działaniom szatana. „Chrystus nie łączył w tolerancji, tylko w miłości” – w pewnym momencie padły takie słowa. Co jest więc wyznacznikiem miłości, skoro według władz kościelnych i politycznych są to zupełnie dwa odległe pojęcia? Dlaczego tolerancja przez kościół istnieje jedynie w sensie pejoratywnym?

Każdy z nas, nawet nie oglądając regularnie „reżimowych”, czy „lewackich” wiadomości, doskonale widzi, że z miesiąca na miesiąc podczas każdej uroczystości upamiętniającej katastrofę smoleńską rośnie bunt i opór społeczny. Do czego jeszcze posunie się kościół, aby przy politycznych mackach niemiłosiernie nam rządzących zasiać jeszcze gorszy ferment nie tylko do gejów i lesbijek, ale także do wszelkich innych odmienności, oczywiście na czele z uchodźcami?

2018-03-21T00:35:18+00:00

Leave A Comment