Na pohybel homofobom!

17 maja to ważna data dla wszystkich gejów i lesbijek na całym świecie. Tego dnia bowiem obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią. Także w Polsce ma on swoje coraz wyraźniejsze echo, co ogromnie nas cieszy. W ciągu ostatnich dwóch tygodni tematyka LGBT w polskich mediach przewijała się bardzo wyraziście, już dawno nie odnotowaliśmy takiego „urodzaju” akcji na rzecz tolerancji i zaznaczenia tożsamości osób LGBT w społeczeństwie.

Ksiądz, który nie siedzi cicho.

O księdzu Krzysztofie Charamsie zaczęło być głośno dwa lata temu, gdy dokonał coming outu i publicznie przedstawił swojego partnera. Na początku maja swoją premierę w Polsce miała jego długo oczekiwana książka pt. „Kamień węgielny”, w której dotyka tematu hipokryzji w kościele katolickim, gdzie aż roi się od gejów. W publikacji zostało poruszonych wiele tematów niewygodnych dla kościoła. Tuszowany homoseksualizm księży na wysokich stanowiskach, pedofilia, powiązania ze światem polityki i mafii – nie ma podstaw, by temu wszystkiemu nie wierzyć, bo sam Charamsa przez wiele lat zajmował bardzo wysokie stanowisko. Mógł zajść jeszcze wyżej, tylko, że obserwacja zepsutego świata pod płaszczykiem katolickiej moralności skutecznie odwiodła go od robienia jeszcze bardziej ekspansywnej kariery w Watykanie.

Projektant mody, co pokazał rogi.

W Radio Maryja wyemitowano program na temat LGBT – naturalnie w konwencji zmasowanego ataku i wyłącznie negatywnych kontekstów. Do radia zadzwonił słuchacz, pytając, „dlaczego kościół w kierunku gejów i lesbijek kieruje się wyłącznie agresją?” Wywiązała się ostra dyskusja, a dzwoniący nie dał się zbić z tropu. „Co to znaczy normalni ludzie w świetle Boga?” – pytał. Okazało się, że tym dzwoniącym był projektant mody Łukasz Jemioła. Do audycji dodzwonił się za 28 (!) razem. Łukaszu, dziękujemy za ten akt odwagi!

Polityka się upomina.

Wedle ostatnich sondaży, wychodzi na to, że w najbliższych wyborach prezydenckich za 3 lata Andrzej Duda ma szanse przejść do drugiej tury. Za jego rywala nie uważa się jednak ani Donalda Tuska, ani Pawła Kukiza, tylko Roberta Biedronia. Wszyscy czekają na stanowisko Roberta anno domini 2020, a on skromnie stwierdza: „Nie czekajmy na Mesjasza!”

To tylko część istotnych wydarzeń związanych z sytuacją LGBT w kraju. Pamiętajcie, że śledzimy wszystko na bieżąco i z radością przekazujemy specjalnie dla Was!

2018-03-21T00:37:13+00:00

Leave A Comment