Aktualności

Polscy geje i lesbijki zaskarżają!

By  | 

Stajemy się świadkami ważnej, niemal historycznej chwili. Być może będzie ona prawdziwym przełomem w kwestii zalegalizowania w Polsce związków partnerskich oraz małżeństw dla osób LGBT. Mimo gróźb Prokuratury Generalnej, para polskich gejów oraz lesbijek odważyła się złożyć skargę na Polskę do Trybunału w Strasburgu. Wspomniane pary od lat wielu działają w ramach Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej. Sprawy te mają już numery na wokandach i zostały zarejestrowane. Jeśli Trybunał rozpatrzy je w sposób pozytywny – Polska już nie ucieknie przed koniecznością zalegalizowania związków partnerskich oraz równości małżeńskiej. Już dziś pary, dzięki którym odbywa się cały proces proszą wszystkich przychylnych równouprawnieniu o to, by trzymali kciuki i wraz z nimi byli dobrej myśli! Łącznie skargę złożyły 4 pary i w tej chwili czeka ona na rozpatrzenie, już na ostatnim etapie. Wszyscy zgodnie stwierdzają, że niedopuszczalnym jest ignorowanie podstawowych praw każdego obywatela świeckiego państwa. Wyrok Trybunału powinien dać do myślenia polskiemu sądownictwu. Każdy człowiek jako jednostka i każdy związek potrzebują podstawowej ochrony prawa. A dawanie ochrony jest przecież podstawowym obowiązkiem państwa.

Być może w Polsce powtórzyć się może sytuacja, która miała miejsce w katolickich Włoszech zaledwie 2 lata temu. Para lesbijek zaskarżyła swoją ojczyznę do Trybunału. Na podstawie artykułu 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka ustanowiono prawo do poszanowania życia rodzinnego bez względu na płeć, w wyniku czego Włosi mogą się już cieszyć związkami partnerskimi. A Polska? Wciąż stoi w miejscu.

Wszelkie działania Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich śledzić można na stronie internetowej www.dostrasburga.pl. W wyniku akcji w sieci udało się także zebrać środki na dalsze przedsięwzięcia Koalicji, a coraz częściej przystępuje do niej więcej par LGBT. Ruszyła lawina, której nie da się już zatrzymać. Polskie prawo, w obecnych czasach nadużywane i manipulowane, musi wreszcie zdać sobie sprawę z tego, że polscy geje i lesbijki nie dadzą uciszyć swoich potrzeb. A są one podstawowe i ważne, by móc się w pełni czuć obywatelem własnego kraju!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *