Polski gej wstaje z kolan!

Świat każdego miesiąca obfituje w ważne wydarzenia dotyczące społeczności LGBT. Rozkręca się to także coraz silniej nad Wisłą. Obecną, niemiłosiernie nam panująca władzę, coraz bardziej rozwścieczają wszelkie zjawiska mające przysłużyć się w walce o tolerancję, ale już wiadomo, że tej lawiny nie da się zatrzymać. Polski gej coraz bardziej stanowczo wstaje z kolan i potrafi już nie tylko ustać na własnych nogach, ale także robić zdecydowane kroki do przodu!

LGBT Film Festival.

Ważne wydarzenie kulturalne dla całej społeczności LGBT i wszystkich jej sprzymierzeńców. Tegoroczna edycja została otwarta przez najpiękniejszą Draq Queen nie tylko w Polsce, ale chyba nawet poza granicami – Kim Lee oraz popularnych vlogerów KaDo. Festiwal ten co roku przyciąga wszystkie najważniejsze postacie mające ogromne znaczenie w walce o nasze prawa. Najważniejszą premierą wydarzenia okazał się film „Artykuł Osiemnasty”, reżyserowany przez Bartosza Staszewskiego. Temat braku równości małżeńskiej w Polsce nareszcie doczekał się odpowiedniej i nośnej formy! Na uwagę zasługuje także poruszający obraz będący produkcją zespołową Kampanii Przeciw Homofobii – „Moje jest inne”. To z kolei reportaż o rodzicach LGBT, o skomplikowanych relacjach w rodzinach, gdzie jedno z dzieci jest gejem lub lesbijką. Ostatnia edycja LGBT Film Festivalu odbyła się w ośmiu miastach Polski.

Łódź równością silna!

Jeśli komuś się wydaje, że tegoroczny sezon parad i marszów zapoczątkowano w Brukseli – ten zdecydowanie się myli! Okazuje się bowiem, że w tym roku pałeczka pierwszeństwa należy do Łodzi. W maju odbył się tam marsz organizowany przez Fabrykę Równości. Do wydarzenia przyłączyło się wielu aktywistów warszawskich, a także miejscowi działacze. Ogromną radością jest fakt, że w wydarzeniu wziął udział Wiceprezydent Łodzi – Pan Tomasz Trela. Ulica Piotrkowska zamieniła swoje szarości na pełny, tęczowy splendor!

Porady nie od parady.

Popularna para vlogerów Jakub & Dawid stali się groźnymi konkurentami dla KaDo w walce o serca fanów! Nie dość, że kręcą efektowne teledyski mające poprawić poziom tolerancji w naszym kraju, to jeszcze dzielą się z innymi istotnymi informacjami, ułatwiającymi funkcjonowanie osób LGBT pod kątem prawa! To dzięki ich poradom wielu gejów dowiedziało się, jakie procedury i czynności trzeba przejść, aby wziąć ślub zagranicą.

2018-03-21T00:26:55+00:00

Leave A Comment