Siła w parze, czyli power couples!

Walka o tolerancję w samotności jest równie ważna, co walka w grupie, jednak nie da się ukryć, że mając u boku kogoś zaufanego, kogo kocha się na co dzień i korzysta ze wspólnego oparcia, łatwiej jest poruszać się do przodu w kierunku wszelkich pozytywnych zmian. Na polskim oraz zagranicznym „podwórku” funkcjonują liczne pary gejowskie, bez których nie byłby możliwy wpływ na zmianę mentalności w kwestii LGBT. Niektóre z tych par znane są już od dość dawna, poczynania innych mamy okazję śledzić krócej.

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek

Prezydent Słupska oraz doktor nauk prawnych. Od lat silnie zaangażowani w walkę z dyskryminacją i wykluczeniem. Związek pełen romantyzmu, ale i poświęceń. Więcej warto dowiedzieć się w biografii Roberta Biedronia „Pod Prąd”. Wiele par, nie tylko gejowskich, może brać z nich przykład.

Hubert Sobecki i Arkadiusz Chrzanowski

Para tworząca ważne stowarzyszenie na rzecz LGBT w Polsce – Miłość Nie Wyklucza. W projekt zaangażowani na 100 procent, cały czas we wspólnym biegu. Ich życie to przede wszystkim organizacja różnych akcji antydyskryminacyjnych, łączących społeczność LGBT wewnątrz, a także na zewnątrz środowiska. Za nimi wiele badań, odczytów naukowych i kampanii! Nie traćcie tempa chłopaki!

Bart Staszewski i Sławek Wodzyński

Reżyser oraz współscenarzysta filmu „Artykuł Osiemnasty” – o sytuacji LGBT w Polsce. O filmie jest coraz głośniej nie tylko w kraju, co rokuje jak najbardziej pozytywnie. To właśnie od nich wypłynął postulat: „Schetyna, gdzie są związki? Nie jesteśmy ślepą uliczką!” Romantyczny zryw godny pozazdroszczenia!

Arek Kluk i Jacek Jelonek

Para z Poznania – miasta uznawanego za najbardziej LGBT – owskie w Polsce. Wspólnie działają w Grupie Stonewall. Wszelkie marsze, manifestacje i protesty nie mogą się odbyć bez nich! Zdecydowanie można się od nich uczyć konsekwencji i pracowitości!

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek

Zaczęli od teledysku do piosenki Roxette, a potem wszystko potoczyło się lawinowo. W tej chwili są już po ślubie, który wzięli na Maderze. Wszelkie akcje medialne z udziałem chłopaków są dowodem na to, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w naszym kraju w kwestii tolerancji. Para potrafiąca walczyć o rację w godny sposób, a do tego odporna na hejt. 100 lat dla Nowożeńców!

2018-03-21T00:27:11+00:00

Leave A Comment